Náhled mapy měst

Fairtradová města v České republice. Přidejte se k nim i vy! 

Kampaň Fairtradová města je mezinárodní iniciativou označování míst, kde je podporován fair trade. Cílem kampaně je osvěta o fair trade a podpora prodeje fairtradových výrobků v daném místě. O titul se mohou ucházet nejen města či malé obce, ale i školy, univerzity, církve a náboženské obce. Podívejte se do seznamu Fairtradových měst, kdo se do kampaně už zapojil a jaká kritéria splňuje.

Novinky

Městská část Praha 8 ví, jak na odpovědné nákupy

16.10.2017

První Fairtradová městská část Praha 8 přispívá k naplňování Cílů udržitelného rozvoje, v letošním roce si například nechala vypracovat studii Možnosti udržitelné spotřeby Městské části Praha 8. Městská část Praha 8 se tak chce stát jedním z průkopníků v prosazování sociální, environmentální a ekonomické udržitelnosti v ČR.

přejít na celý text

Gymnázium a Obchodní akademie Hodonín získalo titul Fairtradová škola

29.6.2017

Dva dny před začátkem prázdnin převzalo Gymnázium a Obchodní akademie Hodonín titul Fairtradová škola. Celý den byl na škole věnován problematice fair trade a předávání titulu bylo jeho završením. Moravskými lidovkami studentské cimbálovky a africkou písní školního sboru zakončili studenti slavnostní den. Město Hodonín je držitelem titulu Fairtradové město od roku 2013 a ode dneška má také školu, která šíří a podporuje myšlenku spravedlivého obchodu – fair trade.

přejít na celý text

ZŠ Město Albrechtice je první Fairtradovou školou v Moravskoslezském kraji

19.6.2017

Silný zážitek zajistili žáci ZŠ Město Albrechtice při předávání titulu Fairtradová škola. Silným textem a choreografií na motivy písně Michaela Jacksona dali vědět, že se zajímají o to, jakým způsobem a za jakých podmínek vznikají věci, které denně používáme. Titul převzala ředitelka školy Regina Hajná spolu s paní učitelkou Michaelou Kubiszovou a aktivními žáky školy. Škola se stala první školou, která oficiálně podporuje fair trade v Moravskoslezském kraji a připojila se tak k dalším dvaceti školám v celé České republice.

přejít na celý text

Jak financovat globální odpovědnosti II. aneb nejste v tom sami

25.5.2017

Dne 25.5. se v Praze uskuteční již druhý seminář Jak financovat globální odpovědnosti, aneb nejste v tom sami. Přijďte společně s námi sdílet aktuální novinky v podpoře udržitelného rozvoje. 

přejít na celý text

Škola a nemocnice vyhrály soutěž o Fairtradový počin roku

24.4.2017

Fairtradová svačinka v Nemocnici TGM Hodonín a Fairtradová večeře na Masarykově základní škole Litoměřice. To jsou dvě akce, propojené lokálními a fairtradovými dobrotami, které se stejným počtem bodů získaly ocenění Fairtradový počin roku 2016. Jedná se o nejinspirativnější akce na podporu fair trade, které se v loňském roce v České republice udály. Odbornou porotu tvořili členové kampaně Fairtradová města a školy. Cenu veřejnosti vyhrálo Gymnázium Mimoň.

přejít na celý text