Náhled mapy měst

Fairtradová města v České republice. Přidejte se k nim i vy! 

Kampaň Fairtradová města je mezinárodní iniciativou označování míst, kde je podporován fair trade. Cílem kampaně je osvěta o fair trade a podpora prodeje fairtradových výrobků v daném místě. O titul se mohou ucházet nejen města či malé obce, ale i školy, univerzity, církve a náboženské obce. Podívejte se do seznamu Fairtradových měst, kdo se do kampaně už zapojil a jaká kritéria splňuje.

Novinky

Škola a nemocnice vyhrály soutěž o Fairtradový počin roku

24.4.2017

Fairtradová svačinka v Nemocnici TGM Hodonín a Fairtradová večeře na Masarykově základní škole Litoměřice. To jsou dvě akce, propojené lokálními a fairtradovými dobrotami, které se stejným počtem bodů získaly ocenění Fairtradový počin roku 2016. Jedná se o nejinspirativnější akce na podporu fair trade, které se v loňském roce v České republice udály. Odbornou porotu tvořili členové kampaně Fairtradová města a školy. Cenu veřejnosti vyhrálo Gymnázium Mimoň.

přejít na celý text

Aktualizovali jsme nabídku podpory v rámci kampaně

3. 2. 2017

Jako každý rok jsme aktualizovali přehled podpory v rámci kampaně Fairtradová města a školy. V příloze v článku najdete PDF, které slouží jako rozdělovník, čeho můžete využívat ve vlastní činnosti. Pokud by se vám hodilo něco mimo tento přehled, neváhejte nás kontaktovat!

přejít na celý text

Valašské Klobouky jsou jedenáctým Fairtradovým městem

1. 2.2017

Město Valašské Klobouky obdrželo titul Fairtradové město a připojilo se tak k více než 1 700 městům po celém světě, která oficiálně podporují fair trade. Zároveň se stalo jedenáctým držitelem titulu u nás.Ocenění získalo na úvod konání veřejného fóra Zdravého města Valašské Klobouky, na které přišlo 131 místních občanů volit deset hlavních problémů města Valašské Klobouky očima lidí.  

přejít na celý text

Nový leták Fairtradová města

27.1.2017

Ekumenická akademie vydala nový leták o kampani Fairtradová města, který přehledně představuje kampaň a ukazuje i několik inspirativních příkladů dobré praxe z České republiky i celé Evropy.

přejít na celý text

Evaluace globálního vzdělávání

22.12.2016

Ve spolupráci s řídicími skupinami Fairtradových škol vytvořila Kristýna Hrubanová a Standa Komínek z NaZemi evaluaci globálního rozvojového vzdělávání na Fairtradových školách. Koukněte se na shrnutí i stručná doporučení. 

 

přejít na celý text