Náhled mapy měst

Kriteria zařazení

ZŠ Ohrada Vsetín

Žadatel statusu Fairtradová škola

V pátek 15.2. 2019 získala škola titul Fairtradová škola. Stala se tak již třetí fairtradovou školou ve fairtradovém městě Vsetín. 

K této příležitosti, proběhla vernisáž výstavy výtvarných prací žáků a žákyň školy, díky které se povědomí o fair trade rozšířilo napříč celou školou. Žáci a žákyně si připravili písničku a báseň s vlastními texty na téma fair trade a paní kuchařky připravily oběd s fairtradovou rýží v polévce a fairtradovým čokoládovým posypem na výtečných ovocných košíčcích.

Základní škola Ohtrada ve Vsetíne žádala o udělení titulu Fairtradová škola od roku 2018. Na škole byla založena řídící skupina a podepsána deklarace dne 24. 9. 2018 paní ředitelkou Helenou Slovákovou.

Škola na svých stránkách poskytuje prostor pro informace o fair trade a aktivitách řídící skupiny www.zsohrada.cz/fair_trade

Škola zařazuje do výuky života školy globální rozvojové vzdělávání. Pro potřeby pedagogů zakoupili následující publikace, ze kterých mohou čerpat náměty dovýuky:- Svět do všech předmětů, PodObal, Buzola, Jak být out a zůstat in, Svět v nákupním košíku, Jinými dveřmi. Na poradě s pedagogickými pracovníky se rozhodli, že během školního roku 2018/19 (kromě klasických výukových témat, která jsou uvedena v dokumentech školy) si každá třída vybere téma, které uskuteční během výuky – většinou formou projektových dnů.Vybírali  z nabídky organizace Na Zemi:3, 4., 5. třídy: Naše půda, naše plody (Global Storyline), 6., 7. třídy: Spravedlivá cena (Svět do všech předmětů), Jinými dveřmi, 8., 9. třídy: Šaty dělají člověka…A kdo dělá šaty

Na veřejných akcích školy jsou nabízeny primárně fairtradové produkty.

Ve školním roce 2017/ 2018 řídící skupina uspořádala ochutnávku fairtradových produktů v průběhu třídních schůzek spojenou s informační kampaní na téma fair trade. V květnu 2018 proběhla Férová snídaně.

 

Kontakt:

Alena Kužmová
vychovatelka
e-mail: kuzmova@zsohrada.cz
Tel: 00420 724 715 096


 

Nad Školou 1876, 755 01 Vsetín

http://www.zsohrada.cz/