Náhled mapy měst

Fairtradová města v České republice. Přidejte se k nim i vy! 

Kampaň Fairtradová města je mezinárodní iniciativou označování míst, kde je podporován fair trade. Cílem kampaně je osvěta o fair trade a podpora prodeje fairtradových výrobků v daném místě. O titul se mohou ucházet nejen města či malé obce, ale i školy, univerzity. Podívejte se do seznamu Fairtradových měst, kdo se do kampaně už zapojil a jaká kritéria splňuje.

Novinky

Kopidlenská škola je férová

15. 9. 2022

ZŠ a MŠ Kopidlno získávají po dvou letech příprav titul Fairtradová škola. V České republice máme již 34 škol s tímto titulem. 

přejít na celý text

Fairtradová káva v kabinetě a informování o životě pěstitelů: ZŠ Valašské Klobouky získává titul Fairtradová škola

30.6.2022

Základní škola Valašské Klobouky získala 23. června 2022 titul Fairtradová škola, celkem jako 33. škola v České republice. Certifikát předal studentům a pedagogům školy zástupce neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko, která kampaň Fairtradových měst a škol koordinuje.

přejít na celý text

Žďár nad Sázavou a zdejší Střední škola obchodní a služeb jsou noví držitelé titulu

26. 4. 2022

Ve Žďáru nad Sázavou žijí globální odpovědností, do podpory fair trade se zapojilo město i škola. Jejich představitelé převzali tituly Fairtradových měst a škol.

přejít na celý text

Využijte nový přehled podpory

12.1.2021

V rámci kampaně Fairtradová města a školy jsme zaktualizovali přehled podpory. Na dvou stránkách najdete tipy na brožury, výstavy, filmy nebo vzdělávací lekce.

přejít na celý text

Vytvořili jsme novou podstránku ke vzdělávání

25.11.2020

V naší nevládní neziskové organizaci Fairtrade Česko a Slovensko podporujeme globální vzdělávání, abychom podpořili společné úsilí porozumět vztahům ve světě a připravovat se na život v 21. století. Připravili jsme proto materiály pro výuku tématu Fairtrade v češtině, naleznete je na naší nové podstránce www.fairtrade-cesko.cz/vzdelavani. 

přejít na celý text