Náhled mapy měst

Kriteria zařazení

ČCE Moraveč

Držitel statusu Fairtradová církev

ČCE Moraveč získal 24.6.2016 statusu Fairtradový sbor. Deklaraci podpory fair trade podepsal farář Daniel Matějka dne 15. 10. 2012.

O podpoře fair trade je informováno staršovstvo i celý sbor prostřednictvím ohlášek, informační materiály jsou k dispozici.


Dle rozhodnutí staršovstva se bude při posezeních po nedělních bohoslužbách pít nadále především fairtradový čaj a káva. Členové sboru si také sami mohou zakoupit fairtradové výrobky, které jsou trvale umístěny spolu s kasičkou v prostoru fary. Sbor se účastní Festivalu řemesel a vyznání Greenway, kde ve svém stánku také prodává samostatně fairtradové výrobky a příchozím vysvětluje principy fair trade.


V roce 2016 se konají kávové neděle po bohoslužbách, kde se pije férová káva i čaj. Veřejnost má rovněž možnost zakoupit si každou neděli fairtradové potraviny. Trvalý prodej v současnosti nabízí čaje, kávy, cukr, kakao, čokoládu, tyčinky-různé druhy,.. v podstatě veškerou nabídku obchůdku Jeden svět (viz:http://www.jedensvet.org/).  Na požádání nebo většinou vrámci festivalu je možno zakoupit i rukodělné výrobky (košíky, šperky, peněženky, kabelky,...).

Dne 14. 8. 2016 proběhne tradiční dobročinný bazárek přinesených produktů ve prospěch Člověka v tísni a Diakonie ČCE a také již tradiční prodej fair trade výrobků.
program na http://www.greenwayremeselavyznani.cz/index.php/cs/44-festival-remesel-a-vyznani-13 

 

Kontaktní osoba:

Lucie Křivohlavá

tel. 728 477 856

e-mail: kualka@seznam.cz

 

ČCE Moraveč, Moraveč 35, 393 01 Pelhřimov