Náhled mapy měst

Kriteria zařazení

ČCE Volyně

Držitel statusu Fairtradová církev

ČCE Volyně se v říjnu 2013 stala celkově sedmým Fairtradovým sborem. Českobratrský evangelický sbor z Volyně se podpoře fair trade věnuje již od roku 2005.

 

Deklaraci podpory fair trade podepsal kurátor sboru Ing. Petr Kučera v srpnu 2013. Příprava fairtradového občerstvení je ve sboru již několik let běžnou věcí. Fairtradová káva, čaj, cukr či čokoláda jsou využívány na „Sborové kafe“, při pastoračních návštěvách, na občerstvení při běžném sborovém programu i v občanském sdružení Ratejna, které sbor provozuje. 


Fairtradové výrobky lze v prostorách sboru a v o.s. Ratejna zakoupit, dále jsou pak prodávány na Velikonočním a Adventním jarmarku. Již od roku 2005 jsou pořádány každoroční osvětové besedy se zástupci o.p.s. Jeden svět pro školy a širokou veřejnost, jedenkrát do roka se také pořádá sborové odpoledne s hostem na téma fair trade, které je spojené s prodejem fairtradových výrobků. Zástupci sboru se účastní setkání organizací podporujících fair trade ve Volyni.

 

Fair trade je přirozenou součástí naší církevní práce. Již osm let míváme pravidelné fairtradové občerstvení a několikrát do roka pořádáme fairtradové trhy. Těší mě, že si lidé zvykli k nám chodit na kafe.“ shrnuje paní Tkadlečková z volyňského sboru.

 

Další informace sboru o podpoře fair trade najdete na jejich webu.


Kontaktní osoba:
Eva Tkadlečková
Tel. 605 474 588
E-mail: eva.tkadleckova@evangnet.cz

Farní sbor ČCE, Lidická 124, 387 01 Volyně

http://volyne.evangnet.cz