Náhled mapy měst

Kriteria zařazení

Dům sv. Antonína Moravské Budějovice

Držitel statusu Fairtradová církev

Dům sv. Antonína Moravské Budějovice je prvním Fairtradovým církevním zařízením v České republice, stal se jím 16. dubna 2013. Spolu s prvními 5 sbory naplnil kritéria kampaně Fairtradové církve a náboženské společnosti. 

 

Dům provozuje Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Moravských Budějovicích, deklaraci podpory fair trade podepsal jeho ředitel ing. Ladislav Chloupek a jeho zástupkyně Ludmila Nejedlíková dne 30. 10. 2012. V tomto domově pro seniory a zdravotně postižené občany se podává pravidelně k snídani fairtradové kakao a vánoční balíčky proobyvatele i zaměstnance domu obsahují fairtradové výrobky (káva, čaj, čokoláda, oříšky, olej). 


Fairtradové produkty jsou využívány obyvateli, zaměstnanci, rodinnými příslušníky a přáteli DSVA. Jedná se mimo jiné o kávu, čaj, kakao, třtinový cukr či čokoládu. Kuchyň DSVA obyvatelům vaří na snídaně fairtradové kakao. V říjnu 2012 se uskutečnila beseda o fair trade v rámci Klubu zdraví (lektorkou byla Mgr. Jitka Vejtasová z Hotelové školy Třebíč). Antonínská kavárna v listopadu a v prosinci nabízela a podávala přítomným fairtradové zboží a fair tradovou kávu, v lednu 2013 v ní proběhlo promítání filmu s fairtradovou tematikou. V klubu mlsných jazýčků proběhlo pečení fairtradového vánočního cukroví a řezů. Výstava letáků, propagačního materiálu na velké nástěnce ve vestibulu DSVA a na foto výstavce v jídelně DSVA a ve společenské místnosti. Vánoční balíčky obyvatelům a zaměstnancům obsahují fairtradové produkty: kakao, kávu, čaj, oříšky kešu, olej a čokoládky.

 

„Nově jsme začali péct fairtradové muffiny, které věnujeme k narozeninám obyvatelům nebo zaměstnancům. Nedávno jsme slavili také fairtradové Velikonoce, vajíčka jsme nabarvili na modrozeleno, což jsou barvy známky Fairtrade. Měli jsme také fairtradového zajíčka,“ říká Petra Tomášová, pracovnice domu Sv. Antonína.


Kontaktní osoba:

Mg. Petra Tomášová

aktivizační-pedagogická pracovnice

tel. 568 420 061

e-mail: tomasova.p@dsvamb.cz 

 

Dům sv. Antonína, Komenského 907, 676 02 Moravské Budějovice

www.dsvamb.cz