Náhled mapy měst

Kriteria zařazení

Farnost Nejsvětějšího Srdce Páně

Žadatel statusu Fairtradová církev

Římskokatolická farnost u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech má zájem stát se Fairtradovou farností. Deklaraci podpory fair trade podepsal farář Zdenek Wasserbauer dne 31. ledna 2013. 


Farnost využívá pro svoji potřebu zejména fairtradovou kávu, čaj a třtinový cukr, uvedené se konzumuje při řadě pravidelných setkání farníků. Ve farnosti se také pravidelně pořádá Farní kafe, na které nosí farníci své potraviny. Některé neděle budou lidé vyzváni k použití fairtradových surovin. Je plánována přednáška na téma fair trade v rámci tzv. Farní akademie.

 

Farnost se k podpoře fair trade v prosinci 2013 přihlásila také na svém webu. V rámci podpory fair trade se pravidelně každý měsíc při mši v přímluvách modlí za cíle hnutí fair trade. Na farnosti nadále pořádají Farní kafe, jednou měsíčně pijí fairtradovou kávu s fairtradovým cukrem. Na nástěnce v předsálí kostela je vyvěšen plakátek s upozorněním na fairtradové produkty a možnosti podpory. Farnost plánuje uspořádat v rámci Farní akademie přednášku na téma fair trade a vystavit v předsálí výstavu o fair trade. 

 

Kontaktní osoba:
Irena Staňková
Tel. 736 653 396
E-mail: irena.stankova4@gmail.com

Římskokatolická farnost u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně, Nám. Jiřího z Poděbrad 112/19, 130 00 Praha 3

http://srdcepane.cz