Náhled mapy měst

Kriteria zařazení

Tišnov

Žadatel statusu Fairtradové město

Město Tišnov usiluje o získání statusu Fairtradové město. V květnu 2011 se město zapojilo do organizování happeningu Férová snídaně ve vašem městě, události se účastnila i rodačka europoslankyně Zuzana Brzobohatá, která je v Evropském parlamentu členkou pracovní skupiny pro fair trade. Fair trade je podporován členy místního občanského sdružení Za sebevědomé Tišnovsko. Happening byl příkladným propojením podpory lokální produkce (koláčky, kozí sýry) a fairtradových produktů (káva, čaj, kakao). Zastupitelstvo města schválilo deklaraci podpory fair trade a ustavilo řídicí skupinu na podporu fair trade. 

 

V květnu 2013 se v Tišnově konaly 2 akce na podporu fair trade - výstava a férová snídaně. Výstava Díky fair trade proběhla i s úvodní besedou v Muzeu města Tišnova, město se i letos zapojilo do oslav Světového dne pro fair trade uspořádáním Férové snídaně, tu zde pořádala europoslankyně Zuzana Brzobohatá ve spolupráci s Ekoporadnou Tišnovsko a městem Tišnovem. „Myšlenka fair trade je mi blízká. Podporuji i malé farmářské trhy, na kterých prodávají výrobky místní producenti a farmáři, někdy i malí pěstitelé ze svých zahrádek. Férová snídaně v Tišnově letos nabídla chutné čaje, čokoládu i kávu a mám informaci, že lidé začínají nakupovat opravdu alternativně. Například deset rodin se domluví a společně nakoupí zeleninu u jednoho biofarmáře,“ vysvětlila podporu akce Brzobohatá. 


Město s 8 700 obyvateli musí mít ke splnění podmínky dostupnosti fairtradových produktů (dle kvantifikační tabulky) minimálně 2 prodejní místa a 1 restaurační zařízení (kavárna, cukrárna, restaurace...).

  

Prodejní místa:

  • Ekoporadna Tišnovsko
  • Tesco

 

Restaurační zařízení:

  • Muzeum města Tišnova

 

Město se tématem aktivně zabývá a o svém záměru informuje média:


Kontakt:

Mgr. Tomáš Laušman, Bc.Th.

E-mail: tomlau@post.cz

Tel: +420 732 139 630

 

Mgr. Zdeňka Dohnálková

členka zastupitelstva

E-mail: zdenka.dohnalkova@tisnov.cz

Tel: +420 732 687 266 

MÚ Tišnov, náměstí Míru 111, 666 19 Tišnov (mapa)

www.tisnov.cz