Náhled mapy měst

Kriteria zařazení

ZŠ Týnec nad Labem

Žadatel statusu Fairtradová škola

ZŠ Týnec nad Labem se připojila mezi Fairtradové školy v květnu 2021. V řídicí skupině jsou členové ekotýmu - 11 žáků a 2 učitelky. Deklaraci podpory fair trade podepsal ředitel školy Mgr. Hynek Radouš v červnu 2021.

 

Tématu Fairtrade se na škole věnují i ve výuce. Žáci a žákyně 9.A v hodině řešili cíle Fairtrade, přehled výrobků i možnosti zvyšování povědomí zapojením do informačních akcí. Žáci a pedagogové se zapojili do Férové snídaně v roce 2021, na nástěnce školy informují o systému Fairtrade a životě pěstitelů. ší školy. Na škole se snaží využívat fairtradové výrobky "Fairtrade propaguji mezi kolegyněmi v kabinetě, pokud má někdo svátek nebo narozeniny, nosíme nějakou sladkost. Třeba čokoládky z Fairtrade kakaa," popisuje pedagožka Lenka Hrnčířová.

 

Ve výuce se tématu věnovali například díky filmu Proč je tady fair trade: "Díky filmům mohou žáci vidět, v jakých podmínkách žijí pěstitelé, jak jim pomohlo zapojení do Fairtrade a k čemu mohli využít sociální příplatky z Fairtrade - výstavba studní, silnic, škol, zdravotního střediska, nákup školních pomůcek, podpora studentů na vysoké škole, aby pak mohli pracovat v jejich družstvu," vysvětluje učitelka přírodovědy a koordinátorka EVVO Lenka Hrnčířová. V červnu 2021 vyhlašovali na škole vítěze soutěže ve sběru starých mobilů, vítězové získali diplom a fairtradovou čokoládu s vysvětlením Fairtrade. 

 

Kontaktní osoba:

PaedDr. Lenka Hrnčířová

pedagožka

E-mail: lhrncirova@zstynecnl.cz

Tel.: +420 720 235 718

Základní škola Týnec nad Labem, okres Kolín, příspěvková organizace, Komenského nám. 85, 281 26 Týnec nad Labem

https://www.zstynecnl.cz