Náhled mapy měst

Tisková konference: vyhlášení první Fairtradové školy v České republice

6.2.2012

Dobrý den,

zveme Vás na tiskovou konferenci k vyhlášení první Fairtradové školy v České republice.


"Cílem kampaně Fairtradové školy je osvěta v oblasti fair trade, odpovědné spotřeby a globálních souvislostí výroby. Kampaň školám umožňuje ukázat témata z výuky v praxi a reálně přispět ke zlepšování kvality života lidí v rozvojových zemích. V zahraničí má tento koncept velký úspěch, např. ve Velké Británii je již více než 500 Fairtradových škol. Na Barcelonské univerzitě zase nabízí od roku 2000 všech 50 nápojových automatů pouze fairtradovou kávu. To zajišťuje obživu přibližně 15-20 rodinám producentů z mexického Chiapasu a Tanzánie," přibližuje smysl kampaně a zahraniční zkušenosti Tomáš Bílý, předseda Asociace pro fair trade.

 

Titul Fairtradová škola mohou získat jak základní a střední školy, tak i univerzity či samostatné fakulty a další vzdělávací zařízení.

 

Co přináší školám, žákům i učitelům zapojení se do této kampaně? Co obnáší cesta k získání statusu Fairtradová škola? O svých zkušenostech a motivacích budou mluvit zástupci prvních českých Fairtradových škol.

 

Kdy a kde: Tisková konference se bude konat ve čtvrtek 9. 2. 2012, od 10.00 hod. v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1.

 

Tiskové konference se zúčastní i žáci a studenti, kteří se o získání titulu pro svou školu zasloužili. 

Srdečně vás zveme!

Tým kampaně Fairtradová města