Náhled mapy měst

Vysoká kola technická a ekonomická v Českých Budějovicích je první Fairtradovou vysokou školou.

19.4.2016

Vysoká kola technická a ekonomická v Českých Budějovicích splnila požadavky mezinárodní kampaně a obdržela jako první v České republice titul Fairtradová vysoká škola. V ČR kromě ní oficiálně podporují fair trade (spravedlivý obchod) a držiteli titulu jsou ještě dvě fakulty. 

Vyučující a studenti VŠTE společně s prorektorem prof. Ing. Janem Váchalem, CSc. oficiálně převzali certifikát Fairtradová vysoká škola.

„VŠTE jako první vysoká škola v České republice splnila všech pět kritérií mezinárodní kampaně Fairtradové školy: oficiálně podporuje fair trade, zařazuje rozvojová témata do výuky, nakupuje fairtradové produkty, pořádá osvětové akce a má řídicí skupinu, která celou iniciativu koordinuje. Gratulujeme,“ uvedla při předání Hana Chorváthová, ředitelka organizace Fairtrade Česká republika a Slovensko.  

„Za celé vedení naší školy mohu říci, že je pro nás téma fair trade velice důležité. Fair trade vnímáme jako koncept, který přispívá ke snižování nerovností ve světě a dává příležitost všem lidem zapojit se do mezinárodního obchodu. Dnešní ocenění pro nás není formalitou - budeme usilovat o to, abychom velmi konkrétními kroky přispěli k šíření myšlenky fair trade a rozšiřovali sortiment fairtradových výrobků na naší škole,“ řekl při slavnostním převzetí prof. Jan Váchal.

Po slavnostním předání se servíroval skvělý fairtradový dort připravený v místní cukrárně Fér Café.