Náhled mapy měst

Upravili jsme report škol

28.11.2016

Každý držitel titulu Fairtradová škola vyplňuje jednou za rok zprávu o činnosti. Snažili jsme se report upravit, aby byl co nejméně administrativně náročný a přitom všem užitečný. Koukněte se na základní změny, které přináší.

Jsme rádi, že jste aktivními členy kampaně Fairtradové školy!

 

Víme, že se do kampaně zapojují většinou velmi aktivní pedagogové a studenti/žáci. Snažili jsme se, aby byly reporty nově kratší a srozumítelné. Reporty nám dávají možnost pravidelného kontaktu se všemi zapojenými školami. Bereme je jako informační základnu pro aktualizaci vašich profilů na webu kampaně, kde se snažíme vypisovat u všech zajímavé aktivity, kterými přispívají k osvětě a prodejům. Zapojené školy se tak můžou vzájemně inspirovat a pochlubit. A přehled máme taky my, kteří kampaň koordinujeme. V průběhu roku jste totiž často ve spojení s jednotlivými lidmi z našich 3 nevládních neziskových organizací, roční zpráva nám dává možnost neprošvihnout žádnou z těch zásadních akcí, které na škole děláte.

 

V rámci reportu s vámi chceme probrat vaše největší úspěchy, plány na příští rok a podněty pro spolupráci. Nově tedy v reportu nevypisujete všechny aktivity, které se vám během roku podařilo zrealizovat. Stačí popsat 1-2 nejdůležitější. Mohou to být ty, které sami nominujete na Fairtradový počin roku!

 

Roční zprávu posíláte za svou řídicí skupinu organizaci Fairtrade Česko a Slovensko do 30. října. Můžete si vybrat mezi dvěma způsoby předání zprávy: písemně (mailem na vera.rohanova@fairtrade-cesko.cz) nebo telefonicky (zavolejte si s Věrou Rohanovou na 728 312 258). 

 

Jaké náležitosti tedy zpráva o činnosti nově má?

  • jednu až dvě hlavní uspořádané osvětové akce (hodí se nám i několik fotografií z akce a odkazy na dosaženou medializaci),
  • novinky v podpoře globálního vzdělávání na škole (co se podařilo, kde vidíte mezery, co se vám hodí, jaké materiály vám teď pomáhají, do jakých vzdělávacích kampaní se zapojujete... budeme rádi i za nějakou fotku), 
  • novinky ve využívání a dostupnosti fairtradových výrobků,
  • aktuální složení řídicí skupiny (jste pořád tým?),
  • plán do budoucna (víte, na čem chcete nový školní rok pracovat?).

 

Díky, že roční zprávě věnujete svůj čas!

 

Zdraví Standa, Věra a Lenka