Náhled mapy měst

Registrace na čtvrtou Národní fairtradovou konferenci

6. 6. 2018

V rámci kampaně Fairtradová města a školy připravujeme na podzim letošního roku uspořádání již čtvrté Národní fairtradové konference. Ta je určena pouze pro členy řících skupin z měst a škol. Podívejte se na návhr programu a zaregistrujte se!

My jsme součástí řešení spravedlivějšího fungování na planetě. Našemi drobnými kroky nabýváme na síle. Pojďme sdílet své zkušenosti, pocity a potřeby na Národní fairtradové konferenci.


Národní fairtradová konference proběhne v úterý 6. listopadu 2018 v prostorech Impact Hubu Brno (Cyrilská 7). Jejím cílem je vytvářet společný prostor pro sdílení praktických zkušeností a kontaktů, hodnocení kampaně, spolupráci i vzájemnou motivaci k podpoře fair trade v České republice.

 

Letošní konference je určena pouze pro členy řídicích skupin z Fairtradových měst a škol. Setkají se na ni lidé, kteří ve svých minitýmech plánují podporu globální spravedlnosti ve svém městě: vymýšlí podporu prodeje fairtradových výrobků, zvyšování povědomí o globálních souvislostech a zapojování globálního vzdělávání do života školy. Letos se snažíme dát více prostoru pro interakce mezi účastníky. Proto do dopolední části přidáváme část world café, kde si můžeme sdílet své radosti a strasti ze zapojení, celkové přínosy zapojení a celkové dosahování změny. V odpolední části diskusního fóra se už můžeme zaměřit na konkrétní praktické nástroje zkušenosti, klíče úspěchu, překážky a potřeby. Konference tak dobře poslouží nejen ke sdílení příkladů dobré praxe, ale i ke zhodnocení kampaně a směrování do budoucna. Předběžný program vypadá takto:

 

  • 09:10 - Zahájení registrace
  • 10:00 - Prezentace o fair trade (vize a výzvy ve Fairtrade, příběhy pěstitelů a pěstitelek)
  • 11:05 - World café (interaktivní část, 20 stolků po 5 lidech)
  • 12:15 - Oběd
  • 13:00 - Hudební představení
  • 13:15 - Diskusní fórum (8 stolků k 8 tématům)
  • 16:15 - Zakončení konference

 

Konkrétní témata a otázky pro diskusní fórum chceme připravit i na základě vašich podnětů. Nezapomeňte prosím tedy do registračního formuláře dopsat svá očekávání, co byste chtěli na konferenci zažít a prodiskutovat. Budeme rádi, když z každé řídicí skupiny přijede 3 až 5 zástupců. 

 

- - - REGISTRACE - - -

 

Příjezdovou mapku najdete ZDE a konečnou podobu programu ZDE.  

 

Hlavním organizátorem konference je organizace NaZemi, hlavním partnerem je Fairtrade ČS, mezi další partnery patří Ekumenická akademie, Zdravé město Brno, Impact Hub Brno a Česká rozvojová agentura. 

 

Dotazy ke konferenci prosím směrujte na: Mgr. Stanislav Komínek, NaZemi (+420 774 737 176 | stanislav.kominek@nazemi.cz).