Náhled mapy měst

Na podzim proběhne Národní fairtradová konference

26.8.2020

Fairtrade Česko a Slovensko plánuje na podzim letošního roku uspořádat Národní fairtradovou konferenci. Určena je pro členy řídicích skupin z Fairtradových měst a škol, konat se bude v Praze a jejím cílem je sdílení příkladů dobré praxe a informování o fair trade.

Musíme držet nohu na plynu. Jsme součástí Fairtrade. To není jen etická certifikace, ale i globální hnutí. Fairtradových měst již existuje přes 2000 v 30 zemích světa a táhnou je aktivní lidé, kteří usilují o spravedlivější fungování na naší planetě. Do Fairtrade je zapojeno přes 1,6 milionu pěstitelů a zaměstnanců z více než 1 600 organizac. O zásadních otázkách fungování systému Fairtrade rozhodují také zástupci pěstitelských družstev a organizací, kteří disponují 50 % hlasů na Valné hromadě. Pojďme spolu na Národní fairtradové konferenci sdílet své zkušenosti z podpory fair trade a potřeby pro další práci.  

 

V pořadí již pátá Národní fairtradová konference proběhne v úterý 10. listopadu 2020 v centru C.A.M.P. (Vyšehradská 2075/51, 128 00 Praha).

 

Cílem konference je vytvářet společný prostor pro sdílení praktických zkušeností, potřeb a kontaktů, informování o novinkách a možnostech spolupráce na podpoře fair trade v České republice. Letošní konference je určena pouze pro členy řídicích skupin z Fairtradových měst a škol. Setkají se na ni lidé, kteří ve svých minitýmech plánují podporu fair trade a globální spravedlnosti ve svém městě: vymýšlí akce na zvyšování povědomí o fair trade a globálních souvislotech, podporují globální vzdělávání a usilují o zvyšování prodejů fairtradových výrobků.

 

Opět nás čeká první fáze přednášková a po obědě druhá fáze interaktivní. Předběžný program vypadá takto: 

09:30 - Zahájení registrace

10:30 - Prezentace o fair trade 

12:30 - Oběd

13:15 - Diskusní fórum

16:00 - Zakončení konference

 

Konkrétní témata a otázky pro diskusní fórum budeme ještě upravovat i dle vašich podnětů z příhlášek. Ty najdete na http://bit.ly/fairtradova-konference-prihlaska. Nezapomeňte prosím tedy do registračního formuláře dopsat svá očekávání, co byste chtěli na konferenci zažít a prodiskutovat. Budeme rádi, když z každé řídicí skupiny přijede 3 až 5 zástupců. 

 

Příjezdovou mapku a konečnou podobu programu postupně doplníme. Hlavním organizátorem konference je organizace Fairtrade Česko a Slovensko.

 

Kontakt:

Mgr. Stanislav Komínek

Fairtrade Česko a Slovensko

+420 774 737 176

stanislav.kominek@fairtrade-cesko.cz