Aktivní lidé z měst a škol se sešli na Národní fairtradové konferenci

Pro zástupce Fairtradových měst a škol jsme uspořádali Národní fairtradovou konferenci. Více než 90 žáků, studentů, pedagogů a dalších aktivních lidí z českých měst se mohlo dozvědět aktuality ze světa Fairtrade i z kampaně Fairtradových měst a škol. Osobně se také seznámili s životem kolumbijského pěstitele kávy a diskutovali o zásadních tématech podpory pěstitelů ve světě.

Fairtrade Česko a Slovensko pokračuje v koordinaci mezinárodní kampaně Fairtradová města a školy. Pro jejich aktivní členy jsme uspořádali již šestou Národní fairtradovou konferenci. Konference se konala ve čtvrtek 3. listopadu 2022 v Prostoru39 v pražské Řehořově ulici a jejím cílem bylo vytvořit společný prostor pro sdílení praktických zkušeností a kontaktů, spolupráci i vzájemnou motivaci k podpoře Fairtrade v České republice.

Program měl dvě části, v první prezentační části se účastníci dozvěděli novinky ze světa Fairtrade a slyšeli i autentické vyprávění ze života kolumbijského pěstitele kávy. Bladimir Pacheco mluvil o pěstování kávy i dopadech klimatické změny.

V druhé části konference bylo v programu interaktivní diskusní fórum, během kterého účastníci navštěvovali postupně celkem 6 stolků se zajímavými tématy, diskutovat u nich, sdílet své zkušenosti a klíče k úspěchu, potřeby, překážky, pocity i otázky. 

Podívejte se na krátké shrnutí jednotlivých diskusních stolků rozbalením accordeonu:

  • Globální vzdělávání
  • Fairtradové výrobky
  • Kampaňování a aktivismus
  • Síla spolupráce
  • Fungování Fairtrade
  • Pěstitel Bladimir Pacheco

Inspirativní nebyl jen program, ale i zázemí celé konference. Jídlo bylo výhradně veganské, nápoje byly lokální nebo fairtradové, na stěnách visely příklady dobré praxe z měst a škol.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další spolupráci. Věříme, že i díky této akci se lidé v regionech budou moci dále aktivně a informovaně zapojovat do podpory pěstitelů v zemích Asie, Afriky a Latinské Ameriky.

Více informací o kampani Fairtradová města a školy najdete zde na webu www.fairtradovamesta.cz.

150 71 Aktivní lidé z měst a škol se sešli na Národní fairtradové konferenci 2022-11-21