Vydali jsme výroční zprávu Fairtrade Česko a Slovensko za rok 2020

Výroční zpráva za kalendářní rok 2020 je ohlédnutím za vším, čím jsme se loni zabývali a co se nám povedlo. Čtenáři se v ní dozví o našich aktivitách, prodeji zboží, našich partnerech a členech a o hospodaření naší organizace.

„Pandemie koronaviru a také klimatická krize, kterou si procházíme, nás sbližuje s pěstiteli z globálního Jihu. Tyto krize neznají hranice, a přestože si v „home office“ podmínkách dokážeme život pěstitelů jen těžko představit, jsme ohroženi stejnými nepřáteli. Uvědomění si blízkosti, propojenosti a závislosti našich odlišných světů je pro nás příležitostí porozumět si více a nabízí nám prostor pro nové nápady a dobrá řešení,“  popisuje v úvodním slově Martin Simon, předseda Rady Fairtrade Česko a Slovensko.

Naše výroční zpráva přináší informace mimo jiné o tom, jakým aktivitám jsme se v roce 2020 věnovali, jak jsme v daném roce hospodařili a jak se vyvíjel trh s nejdůležitějšími fairtradovými komoditami v ČR a SR. Dává ale prostor také našim partnerům, spolupracovníkům, členům a samozřejmě i samotným pěstitelům, aby se podělili o to, co Fairtrade a férový obchod znamená pro ně. 

Mimochodem, naše předchozí výroční zpráva, za rok 2019, byla oceněna Top Rated a zařazena na shortlist soutěže komunikačních projektů Zlatý středník 2020/2021, která oceňuje nejlepší firemní média a komunikační projekty v České republice a na Slovensku. V kategorii Výroční zpráva se tak zařadila po boku například výroční Nadce Via nebo zprávy o udržitelnosti Univerzity Karlovy. Vyhlášení proběhlo 2. září 2021.

150 49 Vydali jsme výroční zprávu Fairtrade Česko a Slovensko za rok 2020 2022-10-13